Junior Prima díjat kapott Urfi Péter, lapunk munkatársa

  • narancs.hu
  • 2016. november 21.

Lokál

Szívből gratulálunk.

A Junior Primát a Prima Primissima díjakhoz hasonlóan minden évben öt kategóriában adják át 30 év alatti, munkájukban kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiataloknak. A magyar sajtó kategóriában a Magyar Narancs szerzőit már többször díjazták, idén Urfi Pétert tartották erre érdemesnek.

false

 

Fotó: Sióréti Gábor

A 38 jelöltből 2016-ban heten kaptak Junior Prima díjat, kollégánk mellett Bolcsó Dániel, Fábián Tamás és Kovács Bálint, az Index újságírói, Rátonyi Krisztina, a Petőfi Tv „arca”, Sarkadi Zsolt, a 444 újságírója és Turzó Ádám, a Portfolio.hu újságírója. A Junior Prima díj az elismerés mellett nettó kétmillió forintos támogatással is jár.

Az idei zsűri tagjai voltak: Gazsó L. Ferenc MTI-igazgató (Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.), Vaszily Miklós vezérigazgató (Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap), Vitray Tamás, Kálmán Olga és Krizsó Szilvia televíziós újságíró, Balogh Gabriella, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumának tagja, Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára és Krisán László, a Kavosz vezérigazgatója.

Az Index tudósítása szerint a díjkiosztón Parragh László, a zsűri egyik tagja, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke arról beszélt, hogy „ezek az újságírók a jövő ígéretei, véleménybefolyásolók, akik leváltják a régi nemzedéket. Mérhetetlen a felelősségük, és egy nemzet sorsa múlik rajtuk”.

Figyelmébe ajánljuk

Szemrevaló: Páva – Valódi vagyok?

  • SzSz

A társadalmi szerepek és identitások a pszichológia egyik legjobban kutatott területe. Mead szerint nincs is objektív valóság, azt az egyének maguk konstruálják; Goffman úgy véli, az egész világ egy színpad, ahol mind különböző szerepeket játsszunk; míg Stryker elmélete azt magyarázza, hogy minden ember ezernyi identitással rendelkezik, s azok hierarchiába rendeződnek.

Szemrevaló: A fény

  • - bzs -

Tom Tykwer csaknem háromórás eposza mintha egy másik korból időutazott volna napjainkba (Tykwer maga is a Babylon Berlint, a múlt század húszas éveit hagyta hátra).

Szemrevaló: Gépek tánca

Markológépekkel táncolni, az ám a valami! Amikor a kotrókanál kecsesen emelkedik a magasba, akkor olyan, mint egy daru – mármint a madár (lehet, hogy magyarul nem véletlenül hívják így az emelőszerkezetet?) –, „nyakát” nyújtogatja, „fejét” forgatja.

Le nem zárt akták

A művészi identitás és a láthatóság kérdéseit helyezi középpontba Pataki Luca első önálló kiállítása. Keszegh Ágnes kurátor koncepciója szerint a tárlat krimiként épül fel: a látogatónak fragmentumokból, nyomokból kell rekonstruálnia a történetet. Az anyag kísérlet a művészszerep radikális újragondolására, és az igazi kérdése az, hogy az alkotói késztetés ledarálható-e.

Ingyen Carlsberg

  • - turcsányi -

Valamikor a múlt század kilencvenes éveinek elején Bille August nemzetközi hírű svéd filmrendező rájött, hogy mégsem lenne jó, ha ő lenne a filmművészet második Ingmar Bergmanja, még akkor sem, ha az ügyért addig számos követ megmozgatott (Hódító Pelle Max von Sydow-val, 1987; Legjobb szándékok, egyenesen Bergman forgatókönyvéből, 1992).

Utánunk a robotok?

A Székesfehérváron tavasszal bemutatott színpadi átiratot Szikora János, a Vörösmarty Színház tizenhárom év után elköszönő igazgatója rendezte. A színház vezetésére kiírt, majd megismételt pályázat után ősztől már Dolhai Attila irányításával működő teátrum irányvonala minden bizonnyal változni fog, a társulat egy része is kicserélődött, így A Nibelung-lakópark egy korszak összegzésének, Szikora János búcsúelőadásának is tekinthető.

Túlélni a békét

Az előadás ismét azt bizonyította, hogy egy ideje a Miskolci Nemzeti Színházé a magyar nyelvű színjátszás egyik legerősebb társulata. Pedig a darab – annak ellenére, hogy színházi felkérésre született – egyáltalán nem kínálja magát könnyen a színrevitelre.